Skrót od doktor nauk prawnych
Skróty w życiu ułatwią ludzkie życie. Zaoszczędzają ludzki czas i miejsce np. w wiadomościach SMS, czy na drzwiach jeżeli ma to znaczenie do odniesień naukowych, a o jednym z nich właśnie piszę. Zastanawialiście się jak skrócić wyraz doktor nauk prawnych? A więc ja wam w tym wypracowaniu wyjaśnię.
Tylko najpierw muszę wyjaśnić Wam kiedy piszemy kropkę po podanym skrócie, a kiedy nie. A więc kropkę piszemy zawsze kiedy dany skrót nie zaczyna się pierwszą i nie kończy ostatnią literą wyrazu podstawowego. Kropkę jednakże stawiamy wtedy, kiedy skrót wyrazowy zaczyna się na pierwsza literę i kończy na ostatnią taką samą jak wyraz podstawowy.
Przejdźmy teraz do skrócenia wyrazów „doktor nauk prawnych” – dr n. pr.
Po poznanym skrócie wyrazowym przedstawię Wam zdania, które ułatwią Wam zrozumienie powyższego.
Zaczniemy więc od zdań z powyższym skrótem:
Mój kuzyn został doktorem nauk prawnych. – Mój kuzyn został dr n. pr.
W powyższym zdaniu z wyrazami podstawowymi użyliśmy 40 znaków, lecz kiedy napisaliśmy takie zdanie z użyciem skrótów wyrazowych to użyliśmy tylko 26 znaków, czyli skróciliśmy to oto zdanie o 14 znaków. Dlatego już po tym przykładzie można stwierdzić, że zaoszczędziliśmy i czas na pisanie zdania, jak i 14 znaków.
Każdy uczony człowiek powinien znać podstawowe skróty wyrazowe. Skróty są bardzo potrzebne w życiu każdego człowieka, też wiele osób ich używa. Można je spotkać wszędzie! Np. na drzwiach do jakiegoś gabinetu, czy w wiadomościach SMS. Na świecie powstało dużo skrótów, dlatego uważam, że każdy człowiek powinien przynajmniej trochę znać polskiej skróty wyrazowe.
Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!