🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

Skrót od niżej wymieniony

Język polski skrywa przed nami wiele zagadnień, zarówno tych łatwych, jak
i trudniejszych, jedną z nich jest umiejętność prawidłowego stosowania i skracania wyrazów. Zagadnienie, które za chwilę omówię, na pierwszy rzut oka nie jest skomplikowane, aby je zrozumieć należy przyswoić zasadę, która reguluje nam skrócenie wyrazu niżej wymieniony. Tego typu skrót możemy spotkać najczęściej w dokumentach urzędowych albo prywatnych. W przypadku dokumentów urzędowych, które kierujemy do urzędu państwowego, ważne jest, aby nie popełnić rażącego błędu, którego mogliśmy uniknąć znając poniższą regułę, która moim zdaniem jest bardzo łatwa.

W przypadku, gdy ostatnia litera określonego wyrażenia jest zakończona na inną niż ostatnia litera skrótu to stawiamy kropkę.

Przeanalizujmy skrót od wyrazu niżej wymieniony, który wygląda następująco: nw.
Należy uwzględnić, że powstał on z połączenia pierwszych liter wyrazu niżej
i wymieniony.
Czas na przykład, który rozjaśni wszystkie wątpliwości.

1.Niżej wymienione przepisy dotyczące zmiany obuwia szkolnego, są moim zdaniem bezpodstawne.
po skróceniu
2.Nw. przepisy dotyczące zmiany obuwia szkolnego, są moim zdaniem bezpodstawne.
Na podstawie powyższych przykładów 1 i 2 zauważmy, że zastosowany skrót zastępuje wyrażenie niżej wymieniony w krótszy sposób.

Reasumując, umiejętność prawidłowego skracania wyrazów ułatwia uniknięcie rażących błędów, które obniżają wartość naszej pracy. Znajomość reguł ułatwia skracanie zarówno krótkich słów, jak również dłuższych wyrażeń.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!