🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

Skrót od podpunkt

Jak wygląda skrót od tego słowa? Mamy napisać go z kropką czy bez? Jakie są przykładowe zdania z zapisem tej skróconej formy? Wszystkie odpowiedzi zostały podane poniżej.
Dlaczego na świecie jest coś takiego jak skróty? Gdy nie masz czasu napisać długiej wiadomości, możesz ich użyć. Przy czytaniu artykułu w Internecie łatwo będzie zrozumieć, o czym pisze dana osoba. W dzisiejszych czasach skróty są bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Najlepsze jest to, że nie są trudne do zapamiętania. Teraz chciałabym wspomnieć o jednym z nich.
Skrót od słowa podpunkt
Jak wygląda skrót od słowa podpunkt? Jest to „ppkt”, zapisywany BEZ kropki na końcu. Ale dlaczego? Kropką posługujemy się, gdy ostatnia litera danego słowa jest inna od tej kończącej skrót. W tym przypadku widzimy, że litera kończąca wyraz i skrót jest tą samą. Przez to skróconą formę zapisujemy bez kropki.
Jak zapamiętać?
Zostaje jeszcze jedno, ważne pytanie. Jak następnym razem bez trudności zapisać ten skrót? Jeśli chodzi o literki, musimy po prostu znać je na pamięć. Z początku można patrzeć na prawidłową pisownię skrótu w np. Internecie. Po jakimś czasie nasz mózg sam będzie wiedział, które litery utworzą skróconą formę. Jeśli chodzi o kropkę, to tak jak napisałam wyżej- stawiamy ją na końcu skrótu wtedy, gdy ostatnia litera wyrazu różni się od tej kończącej nasz skrót. Jeśli obie są tymi samymi, zapisujemy bez kropki.
Przykłady zastosowania skrótu „ppkt”:
– Mam nadzieję, że każdy z was w domu przeczytał ppkt d. Będzie on na sprawdzianie, więc lepiej go sobie utrwalić.

– Na jutro proszę was o zastanowienie się nad punktem 2. Jest w nim ppkt b, który obowiązkowo ma zostać przeanalizowany.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!