Anastazy – S. Żeromski – Przedwiośnie
Zamień czytanie na oglądanie!
Anastazy to bohater powieści pod tytułem „Przedwiośnie” autorstwa Stefana Żeromskiego.
Anastazego poznajemy w momencie, kiedy Cezary wraz z Hipolitem przybywają do Nawłoci. Anastazy jest przyrodnim bratem Hipolita. Nawłoć jest majątkiem należącym do rodziny Wielosławskich, a Hipolit zaprosił do niej Cezarego z wdzięczności za uratowanie mu życia. Anastazy pełni funkcję księdza. Jest on młody. Ma świetne poczucie humoru, dzięki czemu cieszy się sympatią wśród mieszkańców. Często się uśmiecha i czerpie radość z drobnych rzeczy.
Anastazy bardzo lubi Karolinę. Jest ona siostrą cioteczną Hipolita. Podobnie jak Anastazy ma doskonałe poczucie humoru i być może, dlatego darzy on ją sympatią. Bardzo cierpiał po jej śmierci i nie mógł pogodzić się z jej odejściem. Obwiniał za to zdarzenie Cezarego, którego dziewczyna kochała. Jej śmierć nie była bowiem przypadkiem, a wynikła z zazdrości jednej z dziewczyn o Cezarego. Ksiądz chciał wyspowiadać mężczyznę, ale Cezary odrzucił propozycję i solidnie wyraził swoje niezadowolenie.
Jest również osobą wrażliwą, co ujawnia właśnie podczas dogorywania Karoliny. Boli go to, że dziewczyna cierpi i jest zły, że musi ona to znosić.
Często zachowuje się tak, że ciężko dostrzec, jaką pełni funkcję. Chętnie imprezuje i spożywa alkohol. Nie zapomina on jednak o swojej wierze. Biegnie przez pola, aby zdążyć na mszę, którą ma odprawić. Powodem jego spóźnienia jest jego skłonność do długiego spania. Anastazy bardzo ceni sobie odpoczynek i potrafi spędzić dużo czasu w łóżku, aby być
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
- Lennox Mary – F. H. Burnett – Tajemniczy ogród
- Alina – J. Słowacki – Balladyna
- Aleksy – Legenda o świętym Aleksym
- Shirley Anna – L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza
- Bilbo – J. R. R. Tolkien – Hobbit
- Eol – Homer – Odyseja
- Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie
- Dedal – w mitologii greckiej wynalazca
- Jedwabiński Eugeniusz – M. Musierowicz – Opium w rosole
- Babu Stefu – M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
Dodaj komentarz jako pierwszy!