Lulek Antoni – S. Żeromski – Przedwiośnie
Zamień czytanie na oglądanie!
Antoni Lulek to bohater powieści pod tytułem „Przedwiośnie” autorstwa Stefana Żeromskiego.
Lulek to osoba, której łatwo przychodziło manipulowanie innymi ludźmi. Prędko wyczuwał, jak skłonić kogoś do swoich racji. Nie miał problemu z takim traktowaniem innych osób. Był w stanie zrobić niemalże wszystko, żeby przeciągnąć innych na swoją stronę. Nie świadczy to o nim dobrze. Jest to negatywna postawa.
Studiował na wydziale prawa na Uniwersytecie Warszawskim.
Lulek był przedstawicielem jednej z koncepcji naprawy II Rzeczypospolitej. Opowiadał się za przewrotem rewolucyjnym. Głównie uważał, że klasy społeczne powinny być równe, ale w istocie oznaczało to ich zniesienie. Inspirował się wydarzeniami, które miały miejsce w Rosji, czyli rewolucji bolszewickiej. Postulował również za oddaniem władzy robotnikom.
Został przedstawiony w powieści jako nieprzyjaciel państwa polskiego oraz tradycji, które nieustannie krytykował. Chciał przekonać Cezarego do swoich racji. Baryka był przeciwny tej koncepcji, ponieważ doświadczył już w swoim życiu rewolucji i wiedział, że przynosi ona więcej strat niż korzyści. Opiera się ona głównie na niszczeniu, co jest przecież przeciwieństwem budowania. Lulek był jednak nieugięty i wciąż starał się przeciągnąć go na swoją stronę. Antoni przejawiał wielką nienawiść do państwa polskiego. Bardzo cieszyło go każde niepowodzenie kraju. Każde złe wieści dla Polaków, były dla niego tymi dobrymi. Czekał na więcej takich wiadomości i czerpał z nich radość. Kiedy tylko móg
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
- Lennox Mary – F. H. Burnett – Tajemniczy ogród
- Alina – J. Słowacki – Balladyna
- Aleksy – Legenda o świętym Aleksym
- Shirley Anna – L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza
- Bilbo – J. R. R. Tolkien – Hobbit
- Eol – Homer – Odyseja
- Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie
- Dedal – w mitologii greckiej wynalazca
- Jedwabiński Eugeniusz – M. Musierowicz – Opium w rosole
- Babu Stefu – M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
Dodaj komentarz jako pierwszy!