Mieszkańcy Powiśla – B. Prus – Lalka
Zamień czytanie na oglądanie!
Mieszkańcy Powiśla w powieści pod tytułem „Lalka” autorstwa Bolesława Prusa
Przedstawiciele tej grupy skupiają się wyłącznie na zapewnieniu sobie środków przetrwania. Są to ludzie, którzy nie posiadają wykształcenia, co z pewnością działa na ich niekorzyść. Jej reprezentanci to: Węgiełek, rodzina Wysockich oraz Marianna. Ta warstwa jest nękana z różnych stron, ponieważ z jednej z nich jest wykorzystywana przez bogatszych, a z drugiej sami stanowią dla siebie zagrożenie.
Należy ocenić ich negatywnie, ponieważ przez własne czyny oraz lenistwo doprowadzili się do ubóstwa. Nie przejawiają chęci poprawy stanu swojego życia z własnej woli. Ta warstwa zamieszkuje w „Lalce” Powiśle, które jest siedliskiem rozpusty i nędzy. Żyją tu ludzie nieszczęśliwi, chorzy oraz cierpiący. Są zdegenerowani fizycznie, a także moralnie. Widok tej dzielnicy nędzy potęguje w odwiedzającej ją osobie bolesne doświadczenia. Widok przytłacza, a oglądanie cierpienia mieszkańców tego miejsca jest trudne. Jest to idealny teren dla rozwoju wszelkiego rodzaju chorób. Powiśle jest zagrożeniem dla miasta Warszawy.
Wokulski stara się pomóc mieszkańcom jak tylko może. Nie jest mu obojętny los tych ludzi, mimo że oni sami nie dbają o swoją przyszłość. Troszczy się o nich, ponieważ sami nie potrafią zatroszczyć się o siebie. Pomaga przede wszystkim Wokulskiemu oraz Mariannie. Te dwie osoby nie doświadczyły dobra, nie potrafią walczyć z przeciwnościami losu i wolą stać się niewolnikami własnego lenistwa niż poczynić kroki,
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
- Lennox Mary – F. H. Burnett – Tajemniczy ogród
- Alina – J. Słowacki – Balladyna
- Aleksy – Legenda o świętym Aleksym
- Shirley Anna – L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza
- Bilbo – J. R. R. Tolkien – Hobbit
- Eol – Homer – Odyseja
- Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie
- Dedal – w mitologii greckiej wynalazca
- Jedwabiński Eugeniusz – M. Musierowicz – Opium w rosole
- Babu Stefu – M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
Dodaj komentarz jako pierwszy!