Orzelska Justyna – E. Orzeszkowa – Nad Niemnem
Zamień czytanie na oglądanie!
Justyna Orzelska to jedna z bohaterek występujących w powieści zatytułowanej „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.
Kobieta nie odebrała w dzieciństwie wykształcenia ze względu na słabą sytuację finansową, która była podyktowana utratą majątku. Wyjście za mąż także mogłoby być utrudnione, ponieważ była panną bez posagu, co czyniło Justynę kiepską kandydatką na żonę. Zamieszkała z ojcem w Korczynie, wychowaniem dziewczęcia zajęła się Andrzejowa Korczyńska, a panience już niczego nie brakowało, dbano o jej podstawowe potrzeby. Benedykt anuluje połowę długu krewniaków.
Justyna cieszy się nieszablonową urodą, fortuna podarowała jej wysoki wzrost i szczupłą, lecz dziewczęcą sylwetkę. Jej delikatną i ładną twarz otulają gęste włosy w ciemnym odcieniu, które podkreślają szare oczy.
Postać przeżywa zawód miłosny, spowodował go syn Andrzejowej Korczyńskiej – Zygmunt. Matka mężczyzny nie zezwoliła na związek zakochanych, ponieważ brała pod uwagę nazwisko Justyny i status materialny. Kobieta decyduje się wysłać syna za granicę. Zygmunt znajduje sobie żonę, ale po powrocie proponuje Justynie, aby kontynuowali swój romans, na co zraniona panna nie wyraża zgody.
Kobieta cieszyła się dobrymi relacjami z właścicielami Korczyna. Benedykt polubił Justynę, chętnie z nią rozmawiał. Relacja z Martą zaś nie należała do najłatwiejszych, ponieważ kobiety różniły poglądy, a panienka nie rozumiała zmęczonej nieszczęśliwym życiem gospodyni domu. Justyna szanowała Martę Korczyńską, kobiety wymieniał
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
- Lennox Mary – F. H. Burnett – Tajemniczy ogród
- Alina – J. Słowacki – Balladyna
- Aleksy – Legenda o świętym Aleksym
- Shirley Anna – L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza
- Bilbo – J. R. R. Tolkien – Hobbit
- Eol – Homer – Odyseja
- Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie
- Dedal – w mitologii greckiej wynalazca
- Jedwabiński Eugeniusz – M. Musierowicz – Opium w rosole
- Babu Stefu – M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
Dodaj komentarz jako pierwszy!