Paczesiówna Jagna – W. S. Reymont – Chłopi
Zamień czytanie na oglądanie!
Jagna Paczesiówna to bohaterka utworu pod tytułem „Chłopi” autorstwa Władysława Stanisława Reymonta.
W powieści jest ona córką Dominikowej. Ma dwóch braci. Jest bardzo rozpieszczana. Cechuje ją przede wszystkim wrażliwość. Jest bardzo posłuszna i pozwala matce na podejmowanie za nią ważnych decyzji. Nie potrafi się jej sprzeciwić i postrzega to wręcz za swój obowiązek, by spełniać wszystkie oczekiwania swojej mamy. Jagna jest piękną kobietą, więc cieszy się ogromnym powodzeniem u mężczyzn. W Lipcach jest bardzo dobrze znana i przyciąga uwagę. Najwidoczniej odpowiada jej taki układ. Wdaje się w przelotne romanse. Nie potrafi zapanować nad swoimi pragnieniami. Nie zawsze postępuje słusznie. Pozwala, aby wewnętrzne potrzeby przejmowały kontrolę nad jej działaniami. Nie widzi nic złego w rozkochiwaniu w sobie kolejnych osób. Swoim zachowaniem krzywdzi nie tylko siebie, lecz także innych. Sama nie tworzy głębokich relacji, przez co nie jest w pełni szczęśliwa. Z kolei flirtując z zajętymi mężczyznami, przyczynia się do krzywdy ich kobiet. Oczywiście wina leży po obu stronach, zarówno mężczyzn, którzy nie potrafią być wierni, jak i jej, która nie zna umiaru.
Jagna jest bardzo utalentowana. Udowadnia to w wielu sytuacjach. Przykładem mogą być wykonane przez nią świąteczne ozdoby. Zmiany w przyrodzie znacznie wpływają na jej samopoczucie.
Kobieta pragnie być z Antkiem, ale bierze ślub z Maciejem. Na jej decyzję miała wpływ jej matka. Jagna nie kierowała się więc uczuciami, a poczuciem obowiązku. Mat
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
- Lennox Mary – F. H. Burnett – Tajemniczy ogród
- Alina – J. Słowacki – Balladyna
- Aleksy – Legenda o świętym Aleksym
- Shirley Anna – L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza
- Bilbo – J. R. R. Tolkien – Hobbit
- Eol – Homer – Odyseja
- Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie
- Dedal – w mitologii greckiej wynalazca
- Jedwabiński Eugeniusz – M. Musierowicz – Opium w rosole
- Babu Stefu – M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
Dodaj komentarz jako pierwszy!