Rudy – A. Kamiński – Kamienie na szaniec
Zamień czytanie na oglądanie!
,,Rudy”, a właściwie Jan Bytnar, to jedne z głównych bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego ,,Kamienie na szaniec”. Akcja książki zaczyna się, gdy ma osiemnaście lat i dopiero co zdał maturę. Był on świetnym uczniem, więc ten egzamin zdał na wybitnym poziomie. Jan pochodził z rodziny inteligenckiej, a w jego domu zawsze panowała przyjazna atmosfera. Rudy należał do harcerstwa ,,Buki”, gdzie spełniał się jako kucharz, ale później był także członkiem organizacji ,,Wawer”, dowódcą GSS i porucznikiem Armii Krajowej.
Jan był urodziwym chłopcem. Był wysoki, ale raczej szczupły. Włosy jego miały lekko rudawy odcień, skąd pochodzi jego pseudonim ,,Rudy”. Twarz Janka była pokryta piegami. Jednak cała jego istota chowała się w wyrazie oczu i czole. Gdy się dostrzegło te cechy, można było wyczytać jego wszechstronną inteligencję i spryt. Często siedział zamyślony, myśląc o przeczytanej książce, czy jakiejś interesującej go sprawie.
Rudy nie należał do przeciętnych chłopców. To, że był wszechstronnie uzdolniony, sprawiało, że bez większego trudu potrafił stać się najlepszym w danej dziedzinie. Na przykład, gdy dowiedział się, że jako jedyny, nie potrafi tańczyć, postanowił wziąć się do nauki i już po kilku miesiącach był najlepszy ze wszystkich kolegów. Bytnar był mężczyzną ambitnym, nie zadowalającym się byle rozwiązaniem, czy przeciętnym poziomem. Zawsze starał się robić wszystko najlepiej jak tylko umiał. Jednak jego natura zazwyczaj była bardzo refleksyjna. Dużo czasu poświęcał na rozmyślanie na różne tematy. Nic też dziwnego, że bardzo przejął się wybuchem II wojny światowej i zapewne jej poświęcił najwięcej czasu. Szybko zdecydował się, że dołączy do organizacji ,,Wawer”, w której brał udział w ,,Małym Sabotażu”. To wielkie poświęcenie z jego strony i ze strony jego kolegów. Przecież oni też mieli swoje marzenia, przyjaciół, dziewczyny i plany, a poświęcili to, by walczyć o ukochany kraj. Wykonywali małe akcje, które miały by pokazać, że w Polsce są waleczni ludzie, którzy nie boją się walczyć o ojczyzną. Były to na przykład: wybijanie szyb w zakładach fotograficznych, zrywanie flag niemieckich, rysowanie znaków Polski Walczącej. Rudy często wykorzystywał w tych akcjach swoje talenty. Wyróżnił się w akcji rysowania na murach żółwi, zarzucania fl
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
- Lennox Mary – F. H. Burnett – Tajemniczy ogród
- Alina – J. Słowacki – Balladyna
- Aleksy – Legenda o świętym Aleksym
- Shirley Anna – L. M. Montgomery – Ania z Zielonego Wzgórza
- Bilbo – J. R. R. Tolkien – Hobbit
- Eol – Homer – Odyseja
- Blythe Gilbert – L. M. Montgomery – Ania na uniwersytecie
- Dedal – w mitologii greckiej wynalazca
- Jedwabiński Eugeniusz – M. Musierowicz – Opium w rosole
- Babu Stefu – M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
Dodaj komentarz jako pierwszy!