Wąż – A. Saint-Exupéry – Mały Książę

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Wąż – A. Saint-Exupéry – Mały Książę, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Marek Lepczak
Czytaj więcej

Opis węża – bohatera książki „Mały Książę”Informacje o utworze„Mały Książę” to powiastka filozoficzna, którą napisał Antoine de Saint-Exupéry w 1943 roku. Książka ta to opowieść o jasnowłosym chłopcu, który podróżuje o różnych planetach, a także o jego ukochanej Róży. Ta opowieść pokazuje dziecięcą wrażliwość, ale również fantazję. Jest nasycona poezją, bogactwem refleksji i wieloma aforyzmami. Opowiada o miłości, przyjaźni, bliskości, odpowiedzialności za drugą osobę, zaufaniu, szczęściu, samotności, dziecięcej fantazji oraz marzeniach.
Mały Książę podczas swojej podróży dowiedział się wielu ważnych rzeczy. Dzięki tej wyprawie dostrzegł także, że jego prawdziwą przyjaciółką była Róża, a on ją opuścił, i na początku nie potrafił dostrzec jej wyjątkowości i wspaniałości.
WążJednym z bohaterów pobocznych utworu „Mały Książę” jest wąż. Spotykamy go, kiedy Mały Książę pojawia się na Ziemi, po raz pierwszy na pustyni. W momencie, kiedy tam się znalazł, drobnego jasnowłosego chłopca bardzo zdziwił fakt, że na Ziemi nie ma ludzi, ale również zszokował go widok węża. Jednak to właśnie od niego dowiedział się, iż na pustyni na pewno nie spotka żadnego człowieka, ponieważ ludzie tutaj nie mieszkają. Kiedyś mieszkało tam sześciu bądź siedmiu ludzi, lecz oni nie mieli żadnych korzeni, więc wiatr przenosił ich z miejsca na miejsce. Mały Książę już po chwili przebywania na tej planecie dostrzegł wielką samotność, lecz wąż odpowiedział na to, iż taka samotność występuje również wśród ludzi.
Wniosek, jaki Mały Książę wyniósł z wizyty na Ziemi: nawet pośród innych ludzi można czuć się samotnym.
Mocą węża było odsyłanie ludzi do tych miejsc, z których przybyli. Zwierzę poinformowało Małego Księcia o tym, że: „każdego, kogo dotknie, oddaje ziemi, z której pochodzi”. Przybysz zdziwił się i nie ro

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!