Baty – dostać (dostawać) baty

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Baty – dostać (dostawać) baty, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Gdyby tak dostać ze sto batów…
Mając na myśli walutę Tajlandii, to byłoby to dość miłe przeżycie. Bylibyśmy bogatsi gdzieś o około 13 złotych, według obecnego kursu przeliczeniowego.
Biorąc pod uwagę inne ze znaczeń tego wyrazu, moglibyśmy otrzymać ludowy instrument perkusyjny bądź dużą, drewnianą łódź jednomasztową.
Jednak gdy słyszymy sformułowanie „dostawać baty”, pierwszym co przychodzi nam do głowy, jest sytuacja, w której ktoś został pobity, bądź poniósł klęskę na jakimś polu. „Dostawać baty” można fizycznie, jak i również psychicznie. Można przegrać walkę czy mecz, można zostać zaatakowanym i pobitym, można być strofowanym przez szefa… Takich sytuacji, gdzie związek frazeologiczny „dostawać baty” pasuje jak ulał jest mnóstwo. I nie ma przy ich wyborze jakichś większych ograniczeń. Każda sytuacja i każda osoba, która sprawia, że czujemy się przegrani, ponosimy klęskę, doznajemy porażki, która nas osłabia i sprawia, że jest nam gorzej, z reguły może być ta, któr

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!