Charakter – człowiek z charakterem

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Charakter – człowiek z charakterem, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Związki frazeologiczne to połączenia wyrazowe, które mają określone znaczenie. Posiadają różny rodowód. Wiele z nich wywodzi się z doświadczeń życia codziennego, obserwacji przyrody. Mogą pochodzić z Biblii, mitologii, bądź literatury. Do związków frazeologicznych zaliczamy także przysłowia.
W niniejszej pracy pochylam się nad frazeologizmem „człowiek z charakterem”. Ze względu na stopień łączliwości, jest to połączenie wyrazowe stałe – żadnego z członów nie można wymienić. Ze względu na budowę, jest to wyrażenie, jego podstawę stanowi rzeczownik „człowiek”.
O kim zatem możemy powiedzieć, iż jest „człowiekiem z charakterem”? Jest to osoba, którą cechuje siła, odwaga, pewność siebie, wierność swoim zasadom i wartościom, oraz umiejętność obrony własnego zdania. Jednostka o wyraźnych cechach charakteru, której na pewno nie możemy określić mianem „bezbarwnej”.
Przykładami, gdzie ów frazeologizm znajduje zastosowanie są stwierdzenia, takie jak:
– Sebastian postanowił dostać się na studia prawnicze. Jego celem było jak najlepsze zdanie matury z języka polskiego i historii. Konsekwentnie trzymał się swoich założeń, nie poddając się mimo przeciwności losu, takich jak pobyt w szpitalu spowodowany wypadkiem samochodowym. Dla mnie Sebastian to prawdziwy człowiek z charakterem.
– Aleksandra podczas klasowej dyskusji dotyczącej praw zwierząt, twardo broniła swoich przekonań dotyczących maltretowania bezbronnych zwierząt. To prawdziwy człowiek z charakterem!
– Mój przyjaciel to prawdziwy człowiek z charakterem. Wczoraj znalazł portfel z pewną pulą pieniędzy i dokume

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.