Gorąco – komuś robi się (zrobiło się) gorąco

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Gorąco – komuś robi się (zrobiło się) gorąco, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

– Komuś zrobiło się gorąco- oznacza to, iż w jakiejś osobie właśnie narosły silne emocje i zaczęły nią targać, czy ktoś przeżył silnego rodzaju wstrząs. Przykład zastosowania: „Jak mam zaczęła mówić, że chciałaby dostać na urodziny czerwone kolczyki z małymi cyrkoniami po środku zrobiło mi się gorąco. Już myślałam, że znalazła mój prezent dla niej.”, „Skłamałem rodzicom o tym, że wczoraj byłem na lekcjach, a tak naprawdę wagarowałem. Teraz za każdym razem jak ktoś do nich dzwoni robi mi się gorąco. Mam wrażenie, że dzwoni do nich moja wychowawczyni.”
– Kuć żelazo póki gorące- oznacza załatwienie jakiejś trudnej i ciężkiej sprawy przy nad podziw sprzyjających okolicznościach. Przykład wystąpienia: „Mama zgodziła się, żebym jutro poszła na osiemnastkę. Muszę kuć żelazo póki gorące, może zgodzi się też, żebym poszła za tydzień.”
– Gorący czas- oznacza najczęściej bardzo ciężki okres, np. cięższej niż zazwyczaj pracy, czy nauki. Przykład użycia: „Na przełomie stycznia i lutego będę miała gorący czas- będę miała sesję, wi

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!