Gorzka – przełknąć gorzką pigułkę

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Gorzka – przełknąć gorzką pigułkę, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Sukcesy i porażki w naszym życiu występują naprzemiennie. Przeplatają się ze zwykłą codziennością, wprowadzają do niej nutkę dynamizmu i ciekawości. Kształtują też ludzkie charaktery, a często wpływają na ważne zmiany naszego zachowania, poglądów, systemu wartości, słowem-kształtują nas jako ludzi odpowiedzialnych, gotowych zarówno na świętowanie wielkich sukcesów i osiągnięć, jak i na przemyślenia dotyczące porażek, tych mniejszych, jak i większych. Co mam na myśli, mówiąc -porażka? Myślę tu o kiepskiej ocenie z ważnego sprawdzianu, oblaniu egzaminu, niewykonaniu odpowiedzialnej pracy w terminie, przegranej w ważnych dla nas zawodach czy o kłótni z bliskim przyjacielem, przyjaciółką, złych kontaktach z rodzicami, rodzeństwem.
Porażki i niepowodzenia te w znacznym stopniu wpływają na nasze samopoczucie, poczucie własnej wartości, motywację. Często słyszę powiedzenie ,,Pamiętaj, im niżej jesteś, tym mniej będzie cię bolało, gdy spadniesz.” Oznacza to, że od małego należy oswajać się z widmem przegranej, aby w przyszłości umieć poradzić sobie z coraz to większymi i dotkliwszymi niepowodzeniami. Nie można od razu się zniechęcać, obrażać na cały świat i udawać, że nic więcej nas nie interesuje. Trzeba

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!