Klasa – mieć (pokazać) klasę

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Klasa – mieć (pokazać) klasę, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Co oznacza frazeologizm „mieć klasę”? Może się wydawać, że chodzi tylko o salę w szkole podstawowej czy liceum. I rzeczywiście, nie jest to błędne, ale wtedy nie jest to również związek frazeologiczny. Jeśli powiemy np. Mam klasę naprzeciwko sekretariatu, to oczywiście samo użycie tych dwóch słów jest w porządku. Jednak jeśli chodzi o samą definicję w związku frazeologicznym, to wiadomo, że nazwa ma znaczenie przenośne. W takim razie co oznacza frazeologizm „mieć klasę”? Jak poprawnie używać go w zdaniu?

Krótko o frazeologizmach
Czym właściwie one są? Mogą pełnić funkcje wyrazu bliskoznacznego w przenośnym znaczeniu, czy urozmaicać rozmowę. Jeśli chodzi o ich pochodzenie, to jedne uznaje się za związane z mitologią lub biblią, a drugie go nie mają i współcześnie zostały wymyślone. Zazwyczaj mają trafną nazwę, taką, dzięki której jesteśmy porównać normalne znaczenie właśnie do niej. Nie są trudne do zapamiętania, a znajomość frazeologizmów naprawdę potrafi uprościć pewne rzeczy.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!