Korona – coś jest koroną czegoś

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Korona – coś jest koroną czegoś, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Gdy myślimy o koronie, słusznie kojarzy się nam ona z piękną ozdobą rodziny królewskiej. Zazwyczaj korona jest szczególnie zdobiona drogimi klejnotami, przez co jest bardzo wartościowa i drogocenna.
To skojarzenie bardzo pasuje do pierwszego związku frazeologicznego, który zawiera w sobie cząstkę ,,korona”. Jest nim ,,coś jest koroną czegoś”. Gdy go używamy, to chcemy podkreślić wartościowość jakiegoś przedmiotu lub osoby. Oznacza on, że coś jest wręcz ozdobą jakieś kolekcji, zbioru lub czegoś innego. Może to być szczególnie rzadki obraz pośród kolekcji wielu dzieł sztuki. Ta rzecz jest najważniejsza i szczególnie uatrakcyjnia jakąś grupę. Możemy tak też powiedzieć o człowieku, że jest koroną jakieś grupy, gdy na przykład jest to bardzo szanowana i rozpoznawalna persona. Jeśli coś jest koroną czegoś, to znaczy, że jest jej najważniejszym i najistotniejszym elementem.
Przykłady użycia ,,coś jest koroną cz

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.