🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

Młody – młoda para

Sądzę, iż każdy z nas był kiedyś na weselu cioci, wujka bądź kuzyna. Z całą pewnością nowożeńców możemy nazwać młodą parą. Na weselach uczestniczyliśmy w rozmaitych zabawach oraz bawiliśmy się z dawno niewidzianą rodziną. Młoda para kojarzy nam się zwykle z mężczyzną i kobietą stojącymi przed ołtarzem, składającymi sobie przysięgę małżeńską. Z pewnością ktoś z mógł usłyszeć ten frazeologizm i nie do końca rozumieć, o co w nim chodzi. Nikt nigdy nie zostawia nie zrozumiałych słów i zwrotów bez konkretnego wytłumaczenia. Na czym polega ten frazeologizm?, Jak poprawnie go interpretować?, Jak i kiedy powstał?, Czy jest obraźliwy? Przykłady i synonimy. Na te nurtujące pytania odpowiem w dalszej części wypracowania.
Młoda para, jak sama nazwa wskazuje to są dwie osoby. W tym wypadku stojących przed ołtarzem oraz czekających na gości. Młoda para jest tylko i wyłącznie w dniu zawarcia ślubu. Pan młody zawsze powinien być ubrany w garnitur, natomiast pani młoda w białą, skromną suknię z welonem.
Przykłady użycia frazeologizmu: „Młoda para”: Kazimierz wraz z Małgorzatą w dniu swojego ślubu byli młodą parą. Sebastian oraz Franciszka codziennie czują się młodą parą. Babcia Bogusława i dziadek Jerzy pamiętają, jak byli młodą parą. Młoda para zawsze pięknie wygląda na weselu i ślubie. Marcelina nigdy nie była młodą parą, ponieważ jest wybredna. Zdzisław trzydzieści lat temu był młodą parą toteż od tego czasu trochę minęło. Synonimy: para małżeńska, nowożeńcy, oblubieńcy, młode małżeństwo, świeże małżeństwo.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!