Okulary – patrzeć przez różowe okulary

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Okulary – patrzeć przez różowe okulary, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Patrzenie przez okulary na pewno nie kojarzy się z frazeologizmem. Być może kolor różowy nasuwa coś na myśl, ale co? Różnica jest tylko pomiędzy kolorem szkieł i patrzenia na świat odcieniem różu… czy na pewno? Tak właściwie nie do końca, ponieważ frazeologizm „patrzeć przez różowe okulary” oznacza coś zupełnie innego niż normalnie. Tak więc, jak można zinterpretować ten związek frazeologiczny?
Trochę o frazeologizmach
Na dobry początek ustalmy, czym jest związek frazeologiczny. Cóż, funkcji może mieć wiele. Jest synonimem w znaczeniu przenośnym. Innymi słowy, jego bliskoznaczna właściwość różni się brakiem dosłowności. Frazeologizm może być również urozmaiceniem rozmowy, ale nie tylko. Niektórych możemy używać nawet o tym nie wiedząc. Nieraz powie się, że ktoś myśli o niebieskich migdałach, czy informuje się koleżankę, by trzymała buzię na kłódkę w sprawie niespodzianki dla nauczyciela. Przykładów jest naprawdę sporo, bo i związków frazeologicznych jest bardzo dużo. Jedne mogą pochodzić od mitologii czy Biblii, a kolejne nie

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!