Pieniądze – prać (brudne) pieniądze

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Pieniądze – prać (brudne) pieniądze, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Poniżej znajdują się frazeologizmy zawierające wyrazy „pieniądze” oraz „pieniądz”, ich znaczenie i przykładowe zdania z ich użyciem.
1) prać brudne pieniądze – obracać pieniędzmi, które pochodzą z jakiegoś przestępstwa.Rząd oficjalnie orzekł, że nie będzie tolerował prania brudnych pieniędzy.
2) mieć pieniędzy jak lodu – mieć bardzo dużo pieniędzy. Królowa ma pieniędzy jak lodu – pewnie dlatego może pozwolić sobie na podróżowanie kilka razy do roku.
3) wyrzucać pieniądze w błoto – być rozrzutnym, wydawać pieniądze na coś, co nie jest tego warte. Inwestując w tę spółkę, wyrzucasz pieniądze w błoto – jestem pewien, że ta inwestycja skończy się fiaskiem.4) grube pieniądze – duża kwota pieniędzy.Pan Kowalski zarobił na tym grube pieniądze – na pewno nie mniej niż kilkanaście tysięcy złotych.
5) ciężkie pieniądze – duża kwota pieniędzy.
Asia wydała ciężkie pieniądze na nowe ubrania.6) ładne pieniądze – duża kwota pieniędzy.
Bartek wygrał ładne pieniądze za napisanie najlepszego opowiadania historycznego.7) Kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pie

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.