🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

Ścieżka – być (znajdować się) z kimś na wojennej ścieżce (stopie)

Dziś zajmiemy się związkami frazeologicznymi, związanymi ze słowem ,,ścieżka”, w tym głównie, na związku ,,być z kimś na wojennej ścieżce”.
Otóż gdy wchodzimy z kimś na wojenną ścieżkę, nie znaczy to dla naszej relacji dobrze. Zapewne właśnie z kimś się pokłóciliśmy, o jakąś ważną dla obu stron rzecz. Wystarczy mały powód by się pokłócić. Tak czasem bywało z wojnami. Przez niepotrzebny powód wybuchały wojny, które pochłaniały życia ludzi. Taka jedna kłótnia, może być właśnie przyczyną wielkiego konfliktu. Porównano tu zwykła kłótnię z problemem międzynarodowym. Więc tan związek oznacza, że z kimś walczymy, spieramy się w jakieś sprawie. Lecz może być to także sytuacja braku sympatii dla drugiej strony, a wręcz ustawiczne niemiłe zachowanie. Jesteśmy z kimś na wojennej ścieżce, bo nie są to dobre uczucia i pokłóciliśmy się, co może prowadzić do jeszcze gorszych konsekwencji.
Przykłady użycia ,,być z kimś na wojennej ścieżce”
Artur i Bartek nigdy się nie lubili, wręcz byli na wojennej ścieżce.
Bardzo się pokłóciłam z Kamilą i jestem z nią na wojennej ścieżce.
Jeśli on mnie nie przeprosi, to pozostaniemy na wojennej ścieżce.
Czasem możemy znaleźć się z kimś na wojennej ścieżce, gdy ta osoba ,,chodzi własnymi ścieżkami”. Oznacza to, że często ma inne zdanie niż cała reszta. Taka osoba lubi się wyróżniać i wybiera inne sposoby niż otaczający ją ludzie. Przez taką różnicę zdań, bardzo łatwo o konflikt.
Przykłady użycia ,,chodzić własnymi ścieżkami”
Ania zawsze chodzi własnymi ścieżkami.
Nigdy mnie nigdy nie rozumiał, bo lubią chodzić własnymi ścieżkami.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!