Bitcoin
Zamień czytanie na oglądanie!
Bitcoin jest jedną z pierwszych kryptowalut, jednak nie jedyną. Na świecie najprawdopodobniej funkcjonuje około 6000 alternatywnych walut, a każde zastosowanie tego samego środka pieniężnego traktuje się jako odrębną walutę. Na rozwój alternatywnych walut miało wpływ wiele czynników. Wśród nich można wskazać przemiany technologiczne włącznie z rozwojem Internetu, portali społecznościowych, rozwój technologii mobilnych, platform pozwalających na łączenie pobyty i podaży oraz dostarczanie usług. Kolejnym ważnym czynnikiem był czynnik demograficzny. Narodziło się tzw., pokolenie Y, powszechne stały się współpraca, równouprawnienie, niezależność, konsumpcjonizm.
Bitcoin stanowi zjawisko, które jest obecne we wszystkich podstawowych dziedzinach prawa: cywilnego, administracyjnego oraz karnego. Jego status prawny jest niejednorodny, nie istnieje także żadna oficjalna i powszechna kwalifikacja bitcoina. W naszym kraju nie jest on zakazany. Do marca 2015 roku zostały wydane dwadzieścia dwie interpretacje podatkowe obejmujące bitcoina. Bitcoiny nie posiadają zdolności umarzania zobowiązań nadanych przez pracodawcę, chyba, że zachodzi sytuacja, w której płatności są dokonywane na rzecz podmiotów, które zgadzają się na taką formę płatności. Bitcoin stanowi alternatywę w stosunku do oficjalnych walut, a rozliczenia ma miejsce na zasadzie umowy.
O popularności bitcoina świadczy duże zainteresowanie polskich inwestorów oraz osób, które chcą przechować swoje oszczędności. Możliwością nabycia wirtualnej waluty jest dokonanie zakupu na giełdzie, która zapewnia obrót tą walutą. Ze względu na architekturę systemu opierającą się o łańcuch bloków blockchain, inwestorzy mają możliwość zachowania anonimowości. Istotne jest także to, że nie ma możliwości zablokowania konta, ponieważ w systemie nie istnieje nadrzędny podmiot zarządzający. Podczas dokonywania przelewów nie ma również pośredników. W Polsce funkcjonuje kilkanaście giełd cyfrowych, które oferują usługi w pośrednictwie zakupy i sprzedaży Bitcoina oraz innych kryptowalut.
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!