Idol
Zamień czytanie na oglądanie!
Aby można było mówić o idolach, należy zwrócić uwagę, że jeszcze nie tak dawno słowo to nie funkcjonowało w naszym języku. Osoby, które stanowiły wzór, które były naśladowane przez innych określano jako wzory lub autorytety. Idol kojarzy się z osobą popularną, która otoczona jest zainteresowaniem. Ma on swoich fanów, którzy zbierają wiadomości na jego temat, chcą się z nim spotkać, poznać jak najwięcej faktów z jego życia osobistego. Współczesny idol nie musi być nikim wyjątkowym.
Odmiana przez przypadki:
M. idol/idole
D. idola/idoli
C. idolowi/idolom
B. idola/idoli
N. idolem/idolami
Msc. idolu/idolach
W. idolu/idole
Synonimy: osobowość medialna, celebryta, bohater, wzór, ideał, autorytet, gwiazda, mistrz
Współcześni idole wiążą się z mediami i kreowani są zarówno przez producentów, dziennikarzy, jak i odbiorców, czyli telewidzów, czytelników prasy, słuchaczy radia. Na łamach popularnych czasopism dla młodzieży prezentowane są gwiazdy, a raczej „gwiazdki”, których sława bardzo szybko przemija. Póki są na topie, stanowią jednak wzór do naśladowania w sposobie ubierania się, stylu życia.
Idole w istotny sposób wpływają na swoich zwolenników, telewizyjnych widzów. Przyjmują oni ich poglądy, uzupełniają własny obraz świata, naśladują sposób ubierania się, zachowania. Dbają także o to, aby nieustannie przyciągać uwagę. Najłatwiejszym sposobem służącym temu celowi jest skandalizowanie, zachowywanie się w sposób kontrowersyjny. Nietypowe zachowania idoli, łamanie ustalonych zasad, sprzeciwianie się konwenansom powodują, że są oni nieustannie w centrum uwagi. Wielu z nich woli, aby mówiono o nich źle, niż aby nie mówiono w ogóle.
Są to osoby, które są medialnymi ekspertami. Uważają się za znawców w wielu dziedzinach. Często wypowiadają się w kwestiach związanych z moralnością, osądzają innych, wydają werdykty na temat postępowania gwiazd, polityków. Ich wypowiedzi są często podnoszone do rangi autorytatywnych przekonań.
Wybór idola zależy od wielu czynników. Z pewnością zaliczyć tu można osobiste upodobania i zainteresowania jednostki, jej sposób życia, poziom umys�
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!