Kryptowaluta
Zamień czytanie na oglądanie!
Alternatywne systemy pieniężne stanowią koncepcję, którą zainteresowano się po powstaniu Bitcoina oraz innych kryptowalut. Alternatywne systemy pieniężne obejmują systemy prywatne, społeczne, komercyjne, samorządowe, które mogą zastąpić lub uzupełnić oficjalny systemy pieniężny, który opiera się na oficjalnym pieniądzu. Wśród alternatywnych systemów pieniężnych wymienia się waluty oparte na wzajemnym kredycie, waluty oparte na czasie, waluty społecznościowe i kryptowaluty. Kryptowaluty to waluty elektroniczne, które opierają się na kryptograficznym dowodzie autentyczności. Pozwalają użytkownikom na podejmowanie transakcji bezpośrednio ze sobą bez konieczności pośredniczenia dodatkowej osoby.
synonimy: pieniądz elektroniczny
antonimy: pieniądz papierowy
Odmiana przez przypadki:
M. kryptowaluta/kryptowaluty
D. kryptowaluty/kryptowalut
C. kryptowalucie/kryptowalutom
B. kryptowalutę/kryptowaluty
N. kryptowalutą/kryptowalutami
Msc. kryptowalucie/kryptowalutach
W. kryptowaluto/kryptowaluty
Zdefiniowanie kryptowalut nie należy do najłatwiejszych i wiąże się z nieporozumieniami. Wiążą się one z pojęciem waluta wirtualna, która rozwija się dzięki technologii e-commerce oraz środowiska wirtualnego. Waluty wirtualne nie mają na celu dokonywanie zakupu rzeczowych dóbr materialnych, a zakupowi dóbr wirtualnych. Zgodnie z definicją Europejskiego Banku Centralnego waluta wirtualna stanowi rodzaj nieregulowanego cyfrowego pieniądza, który jest emitowany przez jego twórców i wykorzystywany przez wirtualną społeczność.
Wirtualna waluta nie ma statusu oficjalnego środka płatniczego. Oznacza to, że jej wartość nie jest gwarantowana przez rządy i banki. Można wskazać wiele podziałów walut wirtualnych. Kryptowaluta to waluta kryptograficzna, czyli obustronnie wymienialny system księgowy, który jest oparty na kryptograficznych funkcjach skrótu. Spełnia wiele funkcji pieniądza tradycyjnego, jednak nie posiada statusu środka płatniczego i nie może być uważana za pieniądz.
Kryptowaluty opierają się na zaufaniu do prywatnego emitenta. Je
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!