Media społecznościowe
Zamień czytanie na oglądanie!
Termin „media” oznacza przedmioty, środki, przekaźniki, instytucje przekazu informacji i komunikowania, wśród których znajdują się: radio, telewizja, filmy, komputery, Internet, czasopisma, plakaty, książki, kasety, dyskietki.
Obecnie coraz częściej mówi się o tzw. nowych mediach. Nowe media określa się także jako kompleks usług dostępnych użytkownikom sieci telekomunikacyjnych, które pozwalają na przesyłanie danych, zarówno o charakterze publicznym jak i prywatnym. Służą porozumiewaniu się ludzi, wykorzystują elektronikę do przekazywania sygnałów.
Na określenie nowych mediów często używa się pojęcia social media. Choć w nazwie akcentuje się, że są to media służące kontaktom, często powodują ograniczenie kontaktów w realnym świecie.
Social media to serwisy społecznościowe, które pozwalają użytkownikom aktywne współdziałanie. Głównym elementem, który wyróżnia media społecznościowe, jest budowanie dialogów oraz zaangażowanie uczestników. Media społecznościowe mogą być wykorzystywane przez ludzi w każdym wieku, o różnym wykształceniu, zamieszkujących w różnych częściach świata.
Odmiana
M. media społecznościowe
D. mediów społecznościowych
C. mediom społecznościowym
B. media społecznościowe
N. mediami społecznościowymi
Msc. mediach społecznościowych
Synonimy: social media, technologie informacyjne, media masowe, czwarta władza
Nowe media znalazły szerokie zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia, także w edukacji. Stały się podstawowymi narzędziami uczenia i pracy intelektualnej człowieka, umożliwiają dotarcie do pełnowartościowych pod względem edukacyjnym i naukowym informacji. Nowe media odgrywają szczególną rolę w tworzeniu kultury upozorowanej i rzeczywistości obiektywnej. Media kreują rzeczywistość medialną i wirtualną. Urządzenia multimedialne trafiają obecnie do coraz młodszych użytkowników. Stają się modną zabawką, gadżetem, który warto mieć, a nawet, który trzeba mieć, by zyskać uznanie rówieśników. Korzystanie z nowoczesnych mediów może mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka, gdy
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!