🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

Rzadki

Pojęcie „rzadki” jest dosyć często spotykane i można by pomyśleć, że ma tylko jedno znaczenie, ale tak nie jest. Pomimo że można każde z jego znaczeń odbierać jako jedno, to tak naprawdę są one całkiem różne od siebie. W celu ułatwienia zrozumienia tego jest to dokładnie opisane poniżej. Zanim jednak przyjdzie czas na znaczenia warto wspomnieć co jeszcze się tu znajduje i z grubsza to wytłumaczyć. Oczywiście znaczenia, ale po nich jeszcze są wyrazy bliskoznaczne, czyli synonimy, których zadaniem jest zastąpienie pojęcia „rzadki” innym słowem w taki sposób, aby zdanie nie zmieniło sensu. Trzecią omawianą kwestią będzie odmiana przez przypadki, która dotyczy rzeczowników i będzie tam omówione, czy słowo „rzadki może zostać odmienione przez przypadki, a jeżeli będzie to możliwe zostanie to zrobione. Czwartą i zarazem ostatnią sprawą będzie wykorzystywanie w zdaniach słowa „rzadki” w zależności od znaczenia. To wszystko o czym jest napisane powyżej będzie dokładnie wytłumaczone poniżej z podziałem na punkty.
Znaczenia „pojęcia” figura mogą się wydawać podobne, a nawet niektórzy pomyślą, że jest to jedno znaczenie wykorzystane w kilku przypadkach, ale nic bardziej mylnego. Każde znaczenie słowa „rzadki” jest inne od drugiego, i dlatego są one poniżej zapisane w punktach.

Znaczenia pojęcia „rzadki”:
– Po pierwsze pojęcie „rzadki” oznacza coś złożonego z kilku elementów znajdujących się w dużych odstępach od siebie na przykład w sadzie jest dużo drzew owocowych, które znajdują się w nawet kilkunastometrowych odstępach od siebie.

– Pojęcia „rzadki” używamy także mówiąc o potrawach i płynach, które mają konsystencję płynu, na przykład jogurt naturalny, który ma rzadką konsystencję.

– Słowo „rzadki” jest używane, gdy mówimy o sierści, włosach itp., które rosną w dużych odstępach od siebie.

– Pojęcie „rzadki” oznacza coś, co nieczęsto się spotyka lub zdarza, na przykład rzadki gatunek jakiegoś zwierzęcia

– Słowa „rzadki” używamy mówiąc o splotach i różnego rodzaju tkaninach, w których widnieją duże oczka, na przykład przy szydełkowaniu źle coś zrobimy i cały szalik ma duże oczka zamiast malutkich.

Gdy znamy te znaczenia powinniśmy poznać przynajmniej część wyrazów bliskoznacznych, czyli synonimów pojęcia „rzadki”, aby pisząc jakąś pracę pisemną uniknąć powtórzeń. Dlatego najczęściej używane wyrazy bliskoznaczne dla słowa „rzadki” znajdują się poniżej.

Wyrazy bliskoznaczne dla słowa „rzadki”:
nieczęsty, jednostkowy, pojedynczy, jakich mało, unikalny, niecodzienny, nieprawdopodobny, oryginalny, nadzwyczajny, unikatowy, niespotykany, okazjonalny, nadzwyczajny, nieszablonowy, nietypowy, rzadko spotykany, niebywały, odosobniony, nadzwyczajny, nieprzeciętny, niesłychany, niepospolity, jedyny w swoim rodzaju, szczególny, ponadprzeciętny, niepowszedni, nietypowy, wyjątkowy, niepowtarzalny, niezwykły, incydentalny, sporadyczny
Po synonimach warto poznać sprawę odmiany przez przypadki w tym wypadku. Żeby wszystko zrozumieć powinno się poznać co to jest odmiana przez przypadki. Rzeczowniki możemy odmienić przez przypadki, które mają swoje pytania i nazwy. Pytania przypadków są czymś w rodzaju odmienionego pytania rzeczownika, czyli kto? co? Słowo „rzadki” jest przymiotnikiem i nie może się odmienić przez przypadki, ponieważ przypadki dotyczą tylko i wyłącznie rzeczowników.

Ostatnią bardzo ważną kwestią jest zastosowanie słowa „rzadki” w zdaniach, co znajduje się poniżej.

Zastosowanie słowa „rzadki” w zdaniach:
Wczoraj byłam w sadzie wujka, drzewa rosły tam rzadko od siebie.

Mama była zła, ponieważ jogurt naturalny był zbyt rzadki.

Mój dziadek ma bardzo rzadkie włosy.

Mojej kuzynce nie wyszedł szalik, ponieważ miał za rzadko włóczkę, a za często oczka.

Mój tata widział w zoo bardzo rzadkiego tygrysa.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!