Wyżywienie

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Wyżywienie, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!
Opiekun merytoryczny: Marek Lepczak
Czytaj więcej

Wyżywienie jest rzeczownikiem pochodzącym od czasownika wyżywić (kogoś lub siebie samego). Wyżywić kogoś oznacza zapewnienie innym posiłek lub posiłki w celu regeneracji, zapewnienie wystarczającego do życia pożywienia. Zatem wyżywienie jest właśnie tym posiłkiem, który ma zapewnić nam możliwość życia. Wszak człowiek je po to, aby żyć, a bez tego owe życie się nie uda. Wyżywienie najczęściej kojarzy nam się z jakimiś formami zapełnienia czasu, najczęściej ze zorganizowanymi wycieczkami, czy innymi przedsięwzięciami, kiedy to osobom uczestniczącym zależy (lub niekoniecznie) na tym, aby organizator owe wyżywienie zapewnił, szczególnie jeżeli dane wydarzenie trwa dłużej.
Najczęściej z opcją wyżywienia można spotkać się chcąc wykupić wycieczkę w biurze podróży. Wówczas w opcji wyżywienia możemy wybrać, że tego wyżywienia nie ma, że są zapewnione śniadania i obiadokolacje lub tylko śniadania i kolacje, może być też opcja all inclusive obejmująca pełne posiłki. Tak samo jak wykupuje się dłuższe wycieczki szkolne. Wówczas najczęściej w opcji wyżywienia są śniadania wraz z obiadokolacjami i ewentualnymi paczkami z suchym prowiantem dla uczestników.
Z opcjami wyżywienia można się także spotkać rezerwując hotel. Wówczas możemy spotkać się z kilkoma opcjami i skrótami wyżywienia takimi jak: BB- oznaczający nocleg oraz śniadanie, HB, na które składa się nocleg oraz śniadanie i obiad, FB oznaczającą pełne wyżywienie (czyli śniadanie, obiad i kolację), AL.- czyli pełne wyżywienie wraz z dostępem do baru i przekąsek, OV- czyli brak wyżywienia.

Zamiast słowa wyżywienia można używać wyrazy jakimi są przede wszystkim: posiłek, jedzenie, potrawa, prowiant, wałówka, żywność, danie, jadło, karma, wikt, poczęstunek, wyżerka, pokarm, żarełko, strawa, wiktuały, produkty spożywcze, coś na ząb, papu, przekąska, zaopatrzenie.

Wyżywienie, mimo iż wydaje się być tylko w liczbie pojedynczej, występuje również, chociaż ni

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!