Przecinek przed chyba że
Zamień czytanie na oglądanie!
Przecinek przed chyba że
Przecinek wchodzi w skład znaków interpunkcyjnych, do których zaliczyć możemy również kropkę, myślnik, średnik, nawias, cudzysłów, wielokropek, dwukropek, wykrzyknienie, pytajnik. Przecinek jest jednym z najtrudniejszych do zastosowania znaków interpunkcyjnych jakie występują we współczesnej polszczyźnie. Z tego powodu najlepiej nauczyć się przynajmniej kilkunastu – kilkudziesięciu najważniejszych zasad, dotyczących stawiania bądź pomijania przecinka przed konkretnymi wyrazami, które najczęściej używamy w życiu codziennym.
Połączenie wyrazowe „chyba że” występując w zdaniu pełni funkcję spójnika. Stosujemy go, aby wprowadzić między połączonymi przez ten spójnik zdaniami pewne relacje warunkowe. Poprzez użycie „chyba że” określamy ograniczenie bądź przeciwstawienie co do jakiejś czynności czy wydarzenia, o którym była mowa w zdaniu nadrzędnym.
Przecinek przed połączeniem wyrazowym „chyba że” zawsze stawiamy przed całym wyrażeniem, a nie w trakcie niego. Poprawna forma: chyba że; błędna forma: chyba, że.
W tej chwili widzisz tylko 50% opracowania
by czytać dalej, podaj adres e-mail!Sprawdź również:
Dodaj komentarz jako pierwszy!