Jak napisać pocztówkę

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Jak napisać pocztówkę, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Pocztówka (kartka pocztowa, widokówka) w dzisiejszych czasach zdominowanych przez Internet oraz sieci komórkowe, za pomocą których możemy za darmo i natychmiast przesłać wiadomość, wydaje się już reliktem przeszłości. Wciąż jednak jest w użytku, służąc jako pozdrowienie z podróży, pełni funkcję kartki okolicznościowej, a także krótkiej korespondencji. Dla filokartysty (osoby kolekcjonującej pocztówki) owa kartka może być prawdziwym skarbem, przedstawiającym dane miejsce, okres historyczny lub zawierającym wartościowy znaczek pocztowy, który z kolei zbierają namiętnie filateliści.
Jak zatem napisać pocztówkę? Co składa się na jej elementy? Gdy już wybierzemy pocztówkę z zadowalającym nad widokiem, będącym na przedzie kartki, możemy przystąpić do kolejnego kroku.
Elementy, z których powinna składać się pocztówka:- Adresat – pocztówkę, podobnie jak list, musimy poprawnie zaadresować, podając imię i nazwisko, ulicę i numer domu/mieszkania, kod pocztowy oraz miejscowość osoby, do której wysyłamy pocztówkę. Można spotkać się obecnie z różnymi typami i układami pocztówek, ale zazwyczaj miejsce przeznaczone do zaadresowania mieści się po prawej stronie.- Znaczek pocztowy – miejsce na jego naklejenie również zazwyczaj znajduje się po prawej stronie odwrotu kartki.- Tekst własny – istnieją pocztówki, które już mają zadrukowane okolicznościowe pozdrowienia, życzenia, a my tylko się podpisujemy. Jeśli jednak cenimy sobie unikatowość przekazu, możemy napisać co tylko przyjdzie nam do głowy, biorąc pod uwagę fakt, iż mamy ograniczone miejsce na

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!