🎓 Poznaj Panda Genius – Twojego edukacyjnego superbohatera! https://panda.pandagenius.com/

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne, iluż parom to zjadło nerwy, zęby i jeszcze kilka innych narządów, z pozoru proste i nieskomplikowane czynności, które potrafią pozbawić chęci na długie tygodnie.

Zamartwiamy się dosłownie wszystkim, fontem, grafiką, wielkością, formą, ciągle mamy wrażenie, że zaproszenie najdelikatniej mówiąc nie powala. Ale możemy zadbać, żeby sama treść była wystarczająco przekonywująca.

Kiedy lista gości, starannie organizowana przez jakieś 654 lata zostanie już dopięta na ostatni guzik, możemy rozpocząć masową produkcję, coraz częściej młodzi postanawiają ten trud powierzyć czy to firmom które taki usługi świadczą, czy drukarniom, mniejsza o to.

Jeżeli jednak mamy jeszcze wystarczająco chęci, żeby nie zabijając przyszłego małżonka napisać swoimi słowami czy własnym pismem najważniejsze elementy zaproszenia to ciągle zadbajmy o kilka kluczowych informacji.

1. Kto zaprasza na ślub. Wydaje się banałem, ale przysięgam, że widziałem już przykłady zaproszeń gdzie nie było wiadomym kto zapraszał, bo nie było to napisane. Było to przekomiczne, ale na pewno samym małżonkom nie mogło być wtedy do śmiechu.

2. Wiadomość o formie ślubu, zabawy weselnej (gdzie i o której te uroczystości się odbędą)

3. Kogo zapraszamy: ładną tradycją jest formułować pełne imiona i nazwiska osób zapraszanych, osobiście mnie strasznie denerwowało kiedy czytałem „Zaprasza się szanownego pana XYZ z osobą towarzyszącą” – ja rozumiem, że to jest najwyżej dziewczyna czy partnerka, ale korona z głowy chyba nie spadnie jeżeli wydukamy zapytanie o imię i nazwisko partnerki, to i wygląda profesjonalnej, a i nadaje zaproszeniu i osobom zapraszanym wystarczająco dużo szacunku by myśleć o przyjęciu zaproszenia.

4. Na końcu możemy dorzucić jakieś dodatkowe informacje czy adnotacje, ale to już tylko w przypadku, kiedy ceremonia może mieć jakiś specjalny charakter albo jesteście na tyle szaleni, aby zrobić zabawę o konkretnej tematyce, ale wtedy obowiązkowo informacje o jakimś specjalnym stroju czy elementach ubioru, żeby czasem nie doszło do faux pas, które położy zabawę weselną zanim na dobre się rozpocznie.

Zapomniałbym, jeżeli np. chcecie zamiast prezentów, jakieś upominki, kupony totolotka, czy będziecie robić w trakcie zabawy zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny, które są ostatnio coraz bardziej popularne na weselach, również to podkreślacie. Tak, żeby nikt nie poczuł się zaskoczony czy nachalnie zmuszany do jakieś wpłaty, to jest informacja, a nie reguła. Ale miło jakby została dodana do świadomości potencjalnych gości.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!