Butik

Chcesz się mniej uczyć i więcej rozumieć?
Zamień czytanie na oglądanie!
Kliknij Player materiału wideo na temat: Butik, kliknij aby zobaczyć materiał i ucz się szybciej!

Czym jest butik? Czy występuje on w liczbie pojedynczej i mnogiej, czy tylko pojedynczej? Jakie są wyrazy bliskoznaczne do tego słowa? Jak się go odmienia przez przypadki?
Na powyższe pytania odpowiedzi zostaną udzielone poniżej.

Butik jest niedużym sklepem w formie stacjonarnej lub internetowej, w którym sprzedawana jest odzież. Jednak nie jest to zwykła sieciówka. W butiku najczęściej są sprzedawane ubrania jednej konkretnej marki lub wybranego projektanta. Jest to sklep z odzieżą najczęściej ekskluzywną, na które nie jest stać wszystkich. Najczęściej butik ma swoją renomę pochodzącą właśnie od marki lub projektanta i wiadomo jest, iż dokonując zakupu w butiku na pewno osoba taka będzie się wyróżniać w tłumie jakością orz wykonaniem zakupionej odzieży, a także fasonem, gdyż nie będą to ubrania szyte na skalę masową, a tylko pojedyncze najczęściej sztuki. Są w nim sprzedawane również najczęściej krótkie serie danych produktów, a nie tak jak w niektórych sieciówkach co jakiś czas ta sama seria ubrań. Są tam sprzedawane modne sezonowe ubrania.
W Polsce jednak nazywanie sklepu butikiem jest mało popularne. Zdecydowanie częściej używa się słowa sklep, czy też sklepik lub sklep odzieżowy.
Słowo butik, które jest już spolszczone pochodzi od francuskiego słowa ‘boutique’. Przyjęło się jednak w Polsce, iż wersja fonetyczna zapisu jest poprawna i nie trzeba się zastanawiać, czy znać języka francuskiego, aby poprawnie zapisać ten rzeczownik.
Oczywiście nie występuje jedynie liczba pojedyncza słowa butik. Jak wiadomo nie musi występować jedynie jeden sklep tego typu, ale może ich być wiele, dlatego też istnieje liczba mnoga od słowa butik, czyli butiki.
Wyrazami bliskoznacznymi, to znaczy synonimami słowa butik są wyrazy takie jak: sklep, sklepik, kiosk, dom towarowy.

Istnieje również forma używania słowa butik, czy jego francuskiej wersji- boutique jako nazw własnych, jako nazwy tych małych sklepików odzieżowych. I tak można na przykład spotkać się z nazwami: eButik, La Butik, czy nawet Boutique jako nazwy sklepu. Wówczas można powiedzieć np.

Sprawdź również:

Dodaj komentarz jako pierwszy!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto AdBlocka

Wykryto oprogramowanie od blokowania reklam. Aby korzystać z serwisu, prosimy o wyłączenie go.